Latvijas Universitātes Medicīniskās pēcdiploma izglītības institūts (LUMPII) tika dibināts 1996. gadā, jo, pēc Latvijas Medicīnas akadēmijas Ārstu un farmaceitu kvalifikācijas celšanas fakultātes likvidācijas 1993. gadā, bija nepieciešams nodrošināt tālākizglītības procesa nepārtrauktību. Institūts savā darbībā ir cieši saistīts ar LU medicīnas fakultāti, ar tā līdzdalību ir izveidota rezidentūras programma ,,Medicīna”, ko šobrīd jau kurē LU Rezidentūras attīstības daļa. Šobrīd institūts organizē dažādus ārstniecības personām domātus tālākizglītības kursus, īsteno sociālās aptaujas utt.

Otrs institūta darbības virziens ir ārstu prakse, kas tika izveidota 2007. gadā. Ārstu prakse valsts apmaksāto pakalpojumu ietvaros nodrošina speciālistu - endokrinologu, pulmonologu, reimatologu,   konsultācijas, kas pieejamas gan ar ģimenes ārsta nosūtījumu, gan par maksu. Pieaugušajiem pacientiem endokrinologi īpašu uzmanību velta vairogdziedzera un diabēta, kā arī reimatoloģisko slimību pacientiem. Par maksu praksē ir pieejamas arī alergologa (pieaugušajiem), gastroenterologa un  kardiologa konsultācijas. Praksē darbojas profesionāla medicīnas māsa, kura veic kvalitatīvu bronhiālās astmas pacientu apmācību.

Ēka kurā atrodas mūsu ārstu prakse ir UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” (aizsardzības Nr. 852) teritorijā un ir tā daļa, ēkas pārbūve nav pieļaujama, tāpēc nav iespējams nodrošināt vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem.