LU MPII

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


Pieteikties pie speciālista pa tālruni:

67186436; 27115226

Elpceļu slimību sūdzības, iespējas precizēt to cēloni un darbības to likvidēšanai.

Biežākie simptomi:

  • Klepus,
  • Elpas trūkums,
  • Izdalījumi no elpceļiem(sekrēts,krēpas)
  • Sāpes krūšu kurvī,
  • Sāpes kaklā.Pietiekoši bieži var būt arī citi, nespecifiski simptomi, tādi kā  temperatūras paaugstinājums, nespēks, nogurums,  miegainība.

 

Ko darīt šādos gadījumos?

Nevajadzētu mainīt galveno principu-piemkārt  jāapmeklē ģimenes ārstu. Vizītes rezultātā tiks nozīmēti izmeklējumi, kādi medikamenti ārstēšanai, kā  arī noteikts  režīms. Iespējams, ka ģimenes ārsts uzreiz pieņems lēmumu par speciālista konsultāciju. Ja divu nedēļu laikā simptomi nemazinās, tad speciālista konsultācija ir nepieciešama. Nekādā gadījumā nevajadzētu samierināties ar viena ārsta lēmumu, ka ar simptomiem ir jāsamierinās.

Kas nepieciešams dodoties pie speciālista?

Ir svarīgi zināt cik tālu no pacienta dzīves vietas atrodās speciālists. Kāpēc?

Pirmkārt, būs nepieciešamas analīzes. Ja pacients atrodās tālu no speciālista konsultācijas vietas, vēlamāk izdarīt orientējošās analīzes dzīves vietā- asins aina, krēpu analīze,radioloģisks izmeklējums. Otrkārt, šīm analīzēm vai to kopijām noteikti jābūt līdzi dodoties uz speciālista konsultāciju. Treškārt jārēķinās ar to, ka, iespējams, būs nepieciešamas atkārtotas vizītes, ja daļu speciālo izmeklējumu varēs izdarīt tikai rindas kārtībā, pie noteiktiem apstākļiem(piem. tukšā dūšā).

Speciālista konsultācijas laikā pārliecinieties, ka esat labi sapratis nosacījumus, pie kādiem izdarāmi papildus izmeklējumi un kā jālieto nozīmētie medikamenti. Ja ir kādas neskaidrības, lūdziet palīdzību māsai, vai interesējieties par papildus rakstiskiem materiāliem situācijas precizēšanai.

Ja esat pierakstījies uz izmeklējumu vai speciālista konsultāciju, noteikti ierodoties nozīmētā laikā, vai, savlaicīgi, vismaz vienu dienu iepriekš, atzvaniet un to atsakiet.

Novēlots slimības ārstēšanas sākums var radīt smagus sarežģījumus un komplikācijas.

Visos tajos gadījumos, kad Jūs kāda iemesla dēļ neuzticieties savam ģimenes ārstam, speciālistu var apmeklēt par maksu, bet problēmu rada izmeklējumi, kuri konsultācijas kvalitāti ievērojami sadārdzina, jo to izdarīšana bez ģimenes ārsta nozīmējuma arī ir par maksu. Situāciju, protams, maina apdrošināšana, bet tā ne vienmēr darbojās pilnā apjomā un pie tā speciālista, ko esat izvēlējies.

Vienmēr pastāv  iespēja saņemt tikai maksas konsultāciju un, ja tas izsaka pamatotas aizdomas un sniedz slēdzienu par kādu saslimšanu, apmeklēt ģimenes ārstu un lūgt nozīmējumu problēmas risinājumam.

 

www.lumpii.lv Tel.: 67186436; 27115226; E-pasts: solvita@lumpii.lv